PRAWO WŁASNOŚCI INTELEKTUALNEJ

Własność intelektualna

ty tworzysz – my pomagamy ci to chronić

Współczesna rzeczywistość stawia na kreatywność!

Dlatego Ty tworzysz, a my dbamy o Ciebie, Twoją twórczość i Twój spokój, dobierając odpowiednie narzędzia biznesowe i prawne, by zapewnić Ci pełne zabezpieczenie i ochronę praw własności intelektualnej.

W czym pomagamy?

pomagamy

Jeżeli jesteś twórcą i nie masz głowy do zajmowania się aspektami prawnymi Twojej działalności, powierz opiekę nad nimi naszej Kancelarii. Przejmiemy tę część organizacyjną od Ciebie, abyś mógł poświęcić się w całości zapałowi twórczemu i rozwijaniu działalności.

Salony tatuażu

Jako Kancelaria specjalizujemy się w obszarze działalności salonów tatuażu, oferujemy usługi tworzenia regulaminów, polityki prywatności, RODO oraz kompleksowej dokumentacji początkowej. Nasze podejście do regulaminów, zgód i ochrony wizerunku jest jak sztuka tatuażu – dopasowane do Ciebie i tworzące wyjątkowy charakter Twojego biznesu.

Rejestracja logo

Zabezpiecz swój wyjątkowy ślad.

Jako Kancelaria specjalizująca się w ochronie własności intelektualnej, oferujemy profesjonalną pomoc w rejestracji Twojego logo zarówno na terenie Polski, jak i na obszarze Europy. Rejestrujemy, aby ochronić Twoją Wyjątkowość.

Umowy kraftowe

Nie korzystamy z szablonów. Tworzymy precyzyjne umowy, w taki sposób, jak robi to krawiec szyjący ubrania na miarę. Umowy, które są perfekcyjnie dopasowane do Twoich potrzeb. Nasze umiejętności są jak igła krawiecka, precyzyjne dopasowujące się do każdego detalu. Podobnie jak krawiec dba o każdy szew, Kancelaria dba o każde słowo w umowie zapewniając pełną zgodność z obowiązującym prawem.

Opinie, analizy, negocjacje

Chcesz zawrzeć umowę lub nawiązać współpracę, ale masz wewnętrze obawy lub wątpliwości co do Twoich praw lub obowiązków? Nie musisz podejmować decyzji sam. Możesz skorzystać z doświadczenia naszych specjalistów. Dostarczamy precyzyjne analizy i opinie dopasowane do specyfiki tematu. Nasza Kancelaria pomoże Ci podjąć decyzję, która będzie najlepsza dla Ciebie.

Ty pytasz, my odpowiadamy

Czym jest własność intelektualna?

Własność intelektualna to każdy oryginalny i nowatorski rezultat twórczej działalności człowieka, który zostanie utrwalony w sposób możliwy do ustalenia. Mogą to być utwory literackie, muzyczne, artystyczne, ale również kod programu komputerowego, wizualizacja, wynalazek, znak towarowy, wzór przemysłowy i użytkowy itp.

Jakie prawa przysługują mi z tytułu autorstwa?

Twórcom przysługuje szereg praw, między innymi prawo do uznania autorstwa utworu, decydowania o pierwszym udostępnieniu utworu, rozporządzenia utworem, do korzystania z utworu i czerpania z niego korzyści majątkowych, czyli tzw. prawa autorskie osobiste i majątkowe.

Ktoś naruszył moje prawa autorskie, gdzie szukać pomocy?

Jeżeli ktoś narusza Twoje prawa autorskie osobiste lub majątkowe, bądź zawarłeś niekorzystną dla siebie umowę, zapraszamy do kontaktu z naszą kancelarią, gdzie w ramach bezpłatnej konsultacji wstępnej omówimy problem, a następnie Twoją sprawą zajmą się kompleksowo osoby specjalizujące się w tematyce ochrony praw własności intelektualnej.

Czym jest prawo własności intelektualnej?

Prawo własności intelektualnej to prawo wyłączne, które przede wszystkim chroni dzieła będące rezultatem działalności twórczej człowieka.

Czy ochrona praw autorskich jest w moim interesie?

Ochrona własności intelektualnej jest konieczna, jeżeli chcesz być faktycznie jedyną osobą mającą prawo do korzystania z Twojego dzieła i pobierania z niego korzyści majątkowych. Dzięki ochronie osoby trzecie nie mogą bez Twojej zgody wykorzystywać Twojego dzieła, rozpowszechniać go, zarabiać na nim, czy przypisywać sobie jego autorstwa.

Chcę podpisać umowę, czy mam wpływ na jej treść?

Oczywiście. Jeżeli masz wątpliwości, czy jako autor nie poniesiesz nadmiernego ryzyka, przed podpisaniem umowy możesz draft przedstawionego Ci dokumentu przekazać nam do konsultacji. Zespół przygotuje analizę umowy, szczegółowo przedstawi Ci wszelkie ryzyka związane z jej podpisaniem, a w razie potrzeby podejmie w Twoim imieniu negocjacje z drugą stroną. Wszystko to, by prawidłowo zabezpieczyć Twoje prawa.

Porada prawna

Analiza dokumentacji, opiniowanie stanu faktycznego, sporządzanie strategii ochrony praw własności intelektualnej

Umowa

Sporządzanie i negocjowanie umów dostosowywanych do Twoich indywidualnych potrzeb

dlaczego warto nas wybrać?

Bo wiemy, co robimy

nasze działania koncentrują się na Tobie i pełnym wsparciu biznesowo-prawnym w zakresie praw własności intelektualnej w tym praw autorskich, patentów, know-how czy naruszeń zasad uczciwej konkurencji

Zastępstwo przed sądem

Profesjonalne pełnomocnictwo związane z naruszeniami praw własności intelektualnej

Wszystko inne

Ty masz problem, my proponujemy najlepsze rozwiązanie. Decyzja należy do Ciebie

Ty czytasz, my opowiadamy

Siła ciążenia

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Duis faucibus, felis in interdum varius, libero purus porta lacus, eu rhoncus magna odio vitae dui. Sed nec ultrices metus. Nam elementum nibh gravida viverra lobortis. Aenean vitae est luctus arcu hendrerit venenatis non at enim. Nulla facilisis urna quis erat consectetur, venenatis ultrices purus fringilla. Mauris ut ipsum sed nisl consequat pulvinar eget id arcu. Sed sollicitudin, tortor vitae luctus imperdiet, ante felis gravida nisl, in posuere urna mauris quis turpis. Maecenas cursus nibh id dui malesuada, et efficitur mi dignissim. Quisque nec laoreet neque. Etiam euismod risus non ante ultrices…

Witaj, Świecie?

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Duis faucibus, felis in interdum varius, libero purus porta lacus, eu rhoncus magna odio vitae dui. Sed nec ultrices metus. Nam elementum nibh gravida viverra lobortis. Aenean vitae est luctus arcu hendrerit venenatis non at enim.

Gotowy by zadbać o swoje prawa?

Nasza kancelaria zadba o Twoje prawa, przygotuje korzystne umowy, będzie chronić Twoje interesy od strony prawnej, zapewniając Ci jednocześnie spokój twórczy