profesjonalna pomoc prawna

w sporach z bankami

Kredyty frankowe

Posiadasz kredyt we frankach szwajcarskich? Zastanawiasz się czy warto rozpocząć mediacje lub proces z bankiem? Nasza kancelaria jest idealnym miejscem, aby uzyskać profesjonalne wsparcie i poradę prawną w zakresie prawa bankowego. Zapraszamy!

Sankcja kredytu darmowego

Chcesz sprawdzić czy w Twojej umowie znajdują się zapisy niezgodne z ustawą o kredycie konsumenckim? Chcesz sprawdzić czy sankcja kredytu darmowego zadziała w Twoim przypadku? Nie zwlekaj i skontaktuj się z naszą Kancelarią. Zapraszamy!

Oszustwa i wyłudzenia

Z Twojego konta zniknęły środki? Sądzisz, że jesteś ofiarą przestępstwa? Nasza Kancelaria zapewni Ci kompleksową pomoc w sprawach nieautoryzowanych transakcji. Sprawdź czy masz prawo domagać się ich zwrotu bezpośrednio od Banku. Zapraszamy!

Inna sprawa?

Nie znalazłeś interesującego Cię zagadnienia? Nie jesteś pewien jak skategoryzować swój problem? Twoja sprawa dotyczy innego zagadnienia z zakresu prawa bankowego? Skontaktuj się naszymi specjalistami i przedstaw im swój problem.

DLACZEGO WARTO NAS WYBRAĆ?

Jeżeli zależy Ci na profesjonalnej, rzetelnej i skutecznej obsłudze Twojej sprawy, nasza kancelaria jest właściwym wyborem. Oferujemy pomoc i wsparcie na każdym etapie postępowania.

Szybkość w działaniu

Szanujemy Twój czas, dlatego dokładamy należytej staranności, aby proces przygotowywania dokumentów i prowadzenia rozmów przebiegł sprawnie i szybko, zgodnie z Twoimi oczekiwaniami.

Profesjonalizm

Obsługą spraw zajmuje się zespół specjalistów mających wieloletnie doświadczenie w prowadzeniu sporów sądowych przeciwko bankom oraz w negocjacjach ugód.

Przejrzystość i stały kontakt

Stawiamy sobie za cel stałą dostępność dla naszych klientów, udzielamy informacji dotyczących postępów w pracy nad sprawą oraz o etapie toczącego się postępowania.

PRZEDSTAWIAMY ROZWIĄZANIE DOSTOSOWANE DO CIEBIE

Bezpłatna konsultacja wstępna

Umawiamy się na pierwsze spotkanie mające na celu wymianę informacji oraz udzielenie odpowiedzi na nurtujące Cię pytania dotyczące Twojej sprawy.

Ustalenie zasad współpracy i zawarcie umowy

Kierujemy się jasnymi zasadami współpracy, które poznajesz na początku i które nie ulegają zmianie do końca naszej współpracy.

Praca z dokumentacją

Pozyskujemy i szczegółowo analizujemy przesłaną przez Ciebie dokumentacje, następnie dokonujemy wstępnej kwalifikacji Twojej sprawy, wskazując Ci możliwe rozwiązania.

ZOBACZ JAK DZIAŁAMY:

Etap przedsądowy

Sam zdecydujesz czy chcesz zawrzeć ugodę, czy rozpocząć postępowanie sądowe. Zastępujemy naszych klientów na każdym etapie prowadzonych rozmów, a ostatecznie pomagamy wybrać najlepsze rozwiązanie.

Etap sądowy

Sporządzamy pozew, a także wszelkie dalsze pisma procesowe. Pilnujemy formalności i terminów. Przeprowadzamy Cię przez cały proces, zastępujemy Cię w rozmowach z bankiem oraz sądem.

Rozliczenie z bankiem i egzekucja należności

Prowadzimy w Twoim imieniu wszelkie czynności zmierzające do odzyskania przysługujących Ci należności, by w efekcie doprowadzić do kompleksowego zakończenia sprawy.

NASI EKSPERCI PISZĄ:

OPŁATY W SPRAWACH FRANKOWYCH

Kredytobiorcy wchodzący w spory sądowe z bankami, zobowiązani są do poniesienia podstawowej opłaty od pozwu, która wynosi 1.000,00 złotych. Kredytobiorca – konsument, wstępując na drogę sądową, już na starcie może zatem liczyć się z niższymi kosztami niż w innych sprawach prowadzonych w sądach, które zazwyczaj obliczane są procentowo od wartości…

CZY TO DOBRY MOMENT NA POZWANIE BANKU?

Jeszcze nigdy dotychczas nie było tak sprzyjającego frankowiczom trendu w orzecznictwie sądów krajowych i europejskich. Należy zauważyć, że obecnie biorąc pod uwagę wysokość wkładu, ryzyko i potencjalne zyski oraz biorąc pod uwagę ilość pozytywnie rozstrzyganych spraw przez sądy, jest to bardzo dobry czas na podjęcie działań i zweryfikowanie swojej sytuacji…

RELACJA KONSUMENT VS. BANK

Bank jako przedsiębiorca dąży do maksymalizacji zysku tak szybko jak to możliwe, a zarazem minimalizacji wszelkiego ryzyka i kosztów z tym związanych. Konsument natomiast szuka pomocy i wsparcia finansowego. Dlatego jako słabszy uczestnik rynku nie może być pozostawiony bez wsparcia i pomocy. Należy pamiętać, że podpisane umowy wiążą strony.

JAK PRZYGOTOWAĆ SIĘ DO ROZPRAWY SĄDOWEJ O KREDYT FRANKOWY?

Rozpocznij od zrozumienia umowy kredytowej, a także sprawdź jakie przepisy będą miały zastosowanie. Obecnie powstało bogate orzecznictwo, więc również powinno Cię zainteresować. Podczas analizy umowy należy skupić się na zapisach dotyczących waluty, zmian kursów, klauzulach, które są dla Nas niejasne. Jednocześnie warto wrócić pamięcią do dnia podpisywania umowy, a także…

ZAPOZNAJ SIĘ Z WYROKAMI TSUE

Przedstawiamy i polecamy Państwu lekturę istotnych wyroków wydanych przez Trybunał Sprawiedliwości Unii Europejskiej w sprawach tzw. frankowych umów kredytowych. Poszczególne orzeczenia zostaną przez nas bliżej omówione w kolejnych artykułach.

Poprzednie artykuły

NIE ZWLEKAJ, SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI

ustalimy dogodny dla ciebie termin spotkania na żywo lub online

Zadzwoń do nas

(+48) 537-420-030

Spotkaj się z nami

ul. Krańcowa 4B/28, 61-021 Poznań
(działamy na terenie całego kraju)